× Matemaitk Evim foruma hoş geldiniz!

Bize ve üyelerimize kim olduğunuzu anlatın, nelerden hoşlanırsınız ve bu siteye neden üye oldunuz. Tüm yeni üyelerimize hoş geldiniz diyoruz ve sizi burada daha çok görmek istiyoruz!

Matematik Evim olarak sadece matematik üzerine değil tartışma ortamında da kendimizden bahsettirmek için forum açma kararı aldık. Siz değerli katılımcıların katkılarıyla,sorularıyla,önerileriyle ve desteğiyle bunu başarmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her tür soru ve önerilerinizi saygı çerçevesinde Tartışma ve Öneriler bölümünde bulunan Öneriler konusunda yazabilirsiniz.

MAKİNA MÜHENDİSLİĞİMİ MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİMİ

• Cemal Hoca
  • Cemal Hoca Kullanıcısının Avatarı
6 yıl 1 ay önce #1 Yazan: Cemal Hoca
Cemal Hoca tarafından MAKİNA MÜHENDİSLİĞİMİ MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİMİ konusunda yanıtlandı
Merhaba, meslek seçimi her dönem zor bir karar olmuştur. Ben matematik öğretmenliği seçimini sevdiğim için yapmıştım. Öğretmen olmak yaptığın çalışmaların ürününü kısa zamanda görme fırsatı sunarken, gelir olarak çok fazla beklenti içinde olamıyorsunuz. Günümüz şartlarını düşünürsek makina mühendisi olmak daha uygun olacaktır. Çünkü matematik öğretmeni olarak özel sektörde emeğinin karşılığını tam olarak bulamıyorsun. Devlete girmek daha da zor. Makina mühendisliğine ek olarak Mekatronik mühendisliği de tercihlerin arasında olabilir diye düşünüyorum. Gerçekten severek yapabileceğiniz ve gelir kaygısı yaşamayacağınız bir meslek seçmelisiniz. Sevince başarılı olmanız için gereken her çalışmayı kolay olmasa dahi başarabilirsiniz. Umarım gönlüne göre bir seçim yapabilirsiniz. Meslek bir ömür boyu sizinle olacaktır. Hayat boyu başarılar yaşamanızı dilerim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 ay önce #2 Yazan: Üzer
Sınava yaklaşırken yapacağım tercihler aklımı sürekli karıştırıyor yaşça büyük hocalarıma sizlere danışmak istedim günümüz şartlarında hayata daha elverişli tutunabilmek için hangi yolu izlemeliyim ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena Forum