Neden Özel Ders İhtiyacı Oluşur?

Ülkemizde ve dünyada bir çok alanda var olan bir durumdur. Güzel sanatlardan konservatuara kadar eğitimin yapıldığı her alanda özel , birebir yapılabilmektedir. İnsanların bazıları ilgi duydukları alanlar için bazıları ise öğrenmek zorunda oldukları için, eksiklerini tamamlamak için birebir eğitmenden ders alırlar. 

Neden Özel Ders İhtiyacı Oluşur?

Örneğin dans etmeyi öğrenmek isteyen bir kimsenin daha kısa sürede aşama elde etmek için özel öğretmenden ders almasıdır. Aynı durum; 

Benzer durum ülkemizde de vardır. "Matematik" ve "Geometri" dersine ilköğretim ve orta öğretimde öğrencilerin gereken önemi vermemesi,yapması gereken çalışmaları yapmaması, doğru yönlendirmelerin zamanında yapılmamış olması, yanlış arkadaş seçimi ve daha fazlasını yanlış yapması sonucunda temel oluşturacağı bilgileri gereğince öğrenememektedir.bale,keman,saz,ut,aşçılık,kasaplık,muhasebecilik,bilgisayarlı muhasebe ve daha niceleri için özel eğitim alan öğrenciler olduğunu düşünün. Özel ders istemenin gerekli olduğu anları değerlendirmenin önemi açıkça ortaya çıkmaktadır.

O nedenle alanında uzman bir öğretmenden birebir özel ders alarak destek olunması gereklidir.

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler;

  1. Birebir Matematik ve Geometri Dersinin Amacı ve Faydaları
  2. Gruplara Özel Matematik - Geometri Dersi ve Dersleri
  3. Derslerin Yapılacağı Mekanın Seçimi