× Kategorisiz paylaşımlar için ayrılan alandır.

Aspirin harika ilaç

  • Cemal Hoca
  • Cemal Hoca Kullanıcısının Avatarı Konu Yazarı
1 yıl 7 ay önce #1 Yazan: Cemal Hoca
Aspirin harika ilaç, Cemal Hoca tarafından oluşturuldu
ASPİRİN: HARIKA İLAÇ
Dünyaca ünlü saglik dergisi Men s Health in, uzman görüslerine basvurarak yaptigi bir derlemede faydalari
saymakla bitirilemeyen Aspirininin iyilestirici etki yaptigi belirlenen 12 yeni hastalik daha masaya
yatirildi. Amerikan Kalp Vakfi nin sözcüsü olan ve Mayo Clinic te ilaç uzmani olarak görev yapan Dr. Gerald Fletcher, "Bu
kadar farkli amaçlarla kullanilabilecek baska bir ilaç yok. Hala Aspirin in yeni faydalarini bulmaya devam ediyoruz" diyor.
Iste mucize ilacin 12 yeni marifeti....

Kaşıntıyı kesiyor:
Birkaç tablet Aspirin i ezip toz haline getirin.Elde ettiginiz tozu bir miktar nemlendiriciyle karistirip kasinan bölgeye sürün. Bu losyon Aspirin in cilde nüfuz etmesini saglayacak ve kasintiyi durduracaktir.

Tansiyonu düsürüyor:
Ispanyol bilimadamlarinin yaptigi bir arastirma,Aspirin in yüksek tansiyona iyi geldigini ortaya koydu. Her gün alinan 100 miligram aspirin büyük ve küçük tansiyonu belirgin oranda düsürüyor.Ancak uzmanlar uyariyor: Aspirini sabah degil, geceleri içmelisiniz.

Günes yanigina karsi:
Yazin bir anda korunmasiz olarak günesin altinda kalmaktan kaynaklanan yaniklar bir hayli can yakicidir ve ardindan cildin kabarciklar seklinde su toplamasina neden olur.Ancak çok fazla günes altinda kaldiktan en az bir-iki saat sonra alinacak iki adet Aspirin hem yanmayi hem de cildin su toplanmasini azaltir.

Kalp dostu:
Günde en az 75 miligram Aspirin almak kani inceltip damar iltihaplanmasini önleyerek kalp hastaliklari riskini yüzde 30 oraninda düsürebiliyor. Gögüs agrisi hissedildiginde bir Aspirin çignemek, olasi kalp krizini bastan önlemeye yardimci oluyor ve kriz geçirilmisse bile bunun yarattigi tahribati azaltiyor.Nasira iyi geliyor: 5-6 adet Aspirin ince toz haline getirip yarimsar çay kasigi su ve limon suyuyla karistirin. Nasirli bölgeye bu karisimi sürdükten sonra üzerini sicak ve nemli bir bezle 10 dakika örtün.Aspirin içindeki asit nasiri yumusatacak ve süngertasiyla biraz ovduktan sonra nasiriniz düzelecektir.

Prostati önlüyor:
Ünlü saglik merkezi Mayo Clinic in uzmanlari tarafindan 1400 erkek üzerinde 5.5 yil boyunca yapilan bir arastirma, prostat riskinin her gün Aspirin içen erkeklerde iki kat azaldigini gösterdi.

Kolon kanserini önlüyor:
Aile bireylerinizden biri kolon kanseriyse her gün Aspirin içmenizde büyük fayda var. Zira arastirmalara göre günde 81 miligram Aspirin alan erkeklerde kolon kanseri riski,almayanlara göre yüzde 50 oraninda düsebiliyor.

Uçuklari geçiriyor:
Macar uzmanlar tarafindan yapilan bir arastirmaya göre, her gün alinacak 125 miligram Aspirin uçuklarin cilt üzerindeki ömrünü ortalama 8 günden 5 güne düsürerek, neredeyse yari yariya azaltabiliyor. Aspirin, uçuga neden olan iltihabi da azaltarak, etkilenmis bölgenin daha çabuk iyilesmesini sagliyor.

Alzheimer dan koruyor:
Hollanda daki Erasmus Tip Merkezi nde görevli bilim adamlari tarafindan yapilan bir arastirmaya göre birkaç yil boyunca düzenli Aspirin kullananlarda Alzheimer hastaligina yakalanma riski,bu ilaci düzensiz kullananlara göre yaklasik yüzde 80 oraninda daha az ortaya çikiyor. Kadinda kisirliga iyi geliyor: Arjantinli uzmanlar, çocuk sahibi olamayan bir grup kadin üzerinde testler yapti. Kadinlardan bir bölümüne sadece kisirlik ilaci, diger gruba ise kisirlik ilaciyla birlikte 100 miligram Aspirin verildi. Aspirin, yumurtalikta kan dolasimini artirdigi için,ilaci Aspirinle alanlarin hamile kalma sansi yüzde 40 artti. Sadece kisirlik ilaci alanlarda ise yüzde 20 artis görüldü.Sigilleri söküp atiyor: Bir parça bant alin, ortasina yuvarlak bir delik açin ve bu delik tam sigilin üzerine gelecek sekilde banti cildinize yapistirin. Ucu banttan disari çakan sigilin üzerine, daha önce toz haline getirdiginiz Aspirin sürün ancak cildinizin diger taraflarina bulastirmayin. Sonra bunun üzerini baska bir bantla kapatip ayni islemi üç gece üst üste uygulayin. Sigiliniz iyilesecektir.

Felçten koruyor:
Felcin nedeni kan pihtilasmasi. Aspirin in en önemli özelligi de pihtilasmayi önlemesi. Her gün alinacak bir Aspirin'in, felç geçirmis erkeklerde yeni bir felç riskini yüzde 25 oraninda önledigi biliniyordu. Bundan yola çikan uzmanlar, genel olarak felç riski tasiyanlarda da ayni oranda etkili olacagini düsünüyor. Hatta bazi arastirmalar bu oranin daha da yüksek olabilecegini gösteriyor.
Bu yeni faydalariyla Aspirin in gerçekten mucize ilaç oldugu bir kez daha kanitlandi. Ancak her ilaç gibi Aspirin in de zararli etkileri olabiliyor.Uzmanlar özellikle mide hastalarini uyariyor: Dikkat, Aspirin mideyi delebilir.Çünkü mide asit salgilayan bir organ. Aspirin veya romatizma ilaçlari* midenin koruyucu örtüsünü ortadan kaldiriyor. Böylece,iç örtü asitle dogrudan temasa geçiyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena Forum