× Kategorisiz paylaşımlar için ayrılan alandır.

Dua bizim için hiçbir maliyeti olmayan hediyedir

  • Cemal Hoca
  • Cemal Hoca Kullanıcısının Avatarı Konu Yazarı
1 yıl 7 ay önce #1 Yazan: Cemal Hoca
Dua bizim için hiçbir maliyeti olmayan hediyedir, Cemal Hoca tarafından oluşturuldu
Çok güzel ama hikayeyi okuyun... Loise Redden isimli çok fakir giyimli bir kadın yüzünde bir hüzünle bir manava girer.Dükkan sahibine mahcup bir şekilde yaklaşır. Kocasının çok hasta olduğunu, çalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler.. John Longhouse isimli manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkanını terketmesini ister.Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek,'Lütfen efendim der, paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim.'John kendisine bir kredi açamıyacağını çünkü onun eski bir müşterisi olmadığını, kendisinde bir hesabının bulunmadığını söyler.O sırada dükkanın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir. İçeri girerek Johna yaklaşır ve'Ben o kadının almak istediklerine kefilim, ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver.' der. Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve bir alış veriş listen varmıydı diye sorar.

Louise,
- 'Evet efendim ' der.
- ' Tamam ' der manav. Simdi onu terazinin şu kefesine koy, onun ağırlığınca diğer kefeye istediklerinden koyacağım.!
Louise bir an duraksar, sonra basını önüne eğer ve çantasını açarak üzerine bir şeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır ve manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.
Manavın ve diğer müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür.Manav müşteriye dönerek , kısık bir sesle;
- ' İnanamıyorum.'der.
İnanılacak gibi değildir, müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafile, diğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır. Terazinin kefesi artık üzerindekileri almayacak kadar doldurduğunda çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir.Şaşkınlıkla üzerinde bir şeyler çiziktirilmis kağıdı eline alır ve okur. Bir de bakar ki orda bir alış veriş listesi yoktur.Sadece bir dua yazılıdır.
' Tanrım neye ihtiyacım olduğunu sen bilirsin, kendimi senin ellerine teslim ediyorum.'
Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür.
Loise, kendisine teşekkür ederek dükkandan ayrılır.Müşteri Johnun eline bir elli dolarlık tutuştururken,
' Her kurusuna değdi, der.Daha sonra John Longhouse terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür. Bu nedenle duanın ne kadar ağır çektiğini sadece Allah bilir.
DUA BİZİM İÇİN HİÇBİR MALİYETİ OLMAYAN BEDAVA BİR HEDİYEDİR.

Bu hikayeyi en az dört kişiye gönderiniz Gücünü

hiçbir şekilde bilemezsiniz.

Sevgilerle...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena Forum